Trešdiena, 30.11.2022, 10:39

Sveicināti Viesis | Reģistrācija | Ieeja

SIA DAEG: Development and 3E Group.

Saturs
Klientam...
Kalkulators
Meklēšana
Kalendārs
«  Novembris 2022  »
PrOTCPkSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
3E Princips

Ēkas vai projekta energosertifikāts

Ēkas energosertifikāts - dokuments, kurā norādīta ēkas energoefektivitāte (faktiski daļēji tiek iekļauti energoaudita dati). Ēkas energosertifikātā tiek ietverti rādītāji, pēc kuriem patērētāji var salīdzināt un novērtēt ēkas energoefektivitāti. Sertifikātam pievieno ieteikumus, kuros novērtēta energoefektivitāti uzlabojošu pasākumu rentabilitāte. Ēkas energosertifikāts vai pagaidu energosertifikāts nepieciešams attiecīgo ēku pārdodot, izīrējot vai iznomājot.
Veicot ēkas energosertifikāciju, energoauditors papildus novērtē efektivitātes un jaudas samērojamību apkures katliem, kuru nominālā jauda ir lielāka par 20 kilovatiem, un gaisa kondicionēšanas sistēmām, kuru nominālā jauda ir lielāka par 12 kilovatiem.

Ņemot vērā ēku energoefektivitātes direktīvas prasību ieviešanas nosacījumus, sākot ar 2010./2011.gadu ēkas energosertifikāts potenciāli  var kļūt par obligātu dokumentu (neatkarīgi no ēkas nodošanas ekspluatācijā gada)  pārdošanas, izīrēšanas vai iznomāšanas.


 

 

Ēku energosertificēšana ir procedūra, kurā nosaka ēkas energoefektivitāti un izsniedz ēkas energosertifikātu.

Latvijā ēku energosertificēšana ieviesta ar Ēku energoefektivitātes likumu.  Pārdodot vai izīrējot atsevišķu dzīvokli vai nedzīvojamo ēkas daļu, energoefektivitātes sertifikāts nav nepieciešams. Tai pat laikā, ja ēkas īpašnieks vēlas novērtēt apsaimniekojamās ēkas energoefektivitāti, viņš var to darīt gadījumos, kad likums to nenosaka. Nav izslēgta arī iespēja novērtēt atsevišķu dzīvokli, taču tam var būt praktiska nozīme tikai tajā gadījumā, ja dzīvoklim ir sava autonomā apkures sistēma.

Ēku energosertifikācija ir instruments, kas potenciālajam ēkas pircējam vai īrniekam dod iespēju uzzināt kāds ir piedāvātās ēkas enerģijas patēriņš ekspluatācijas laikā. Tāpat ēkas energoefektivitātes novērtējums var būt noderīgs pašiem ēku īpašniekiem vai pārvaldītājiem. Novērtējot ēkas energoefektivitāti, energoauditors ne tikai aprēķina kāds ir ēkas enerģijas patēriņš, bet arī dod ieteikumus ēkas energoefektivitātes uzlabošanai.

Noteikumi nosaka divu veidu sertifikātus:

-       ēkas energoefektivitātes sertifikāts (esošām ēkām), kas būs derīgs 10 gadus;

-       ēkas energoefektivitātes pagaidu sertifikāts (jaunbūvēm un rekonstruējamām ēkām), kas būs derīgs 2 gadus.

Pēc ēkas energosertifikātā vai pagaidu energosertifikātā ietvertajiem rādītājiem, ēkas īpašnieks, apsaimniekotājs vai pircējs varēs salīdzināt konkrētās ēkas energoefektivitātes rādītājus ar citām ēkām. Tāpat varēs lemt par iespējām realizēt energoauditora ieteikumus ēkas energoefektivitātes uzlabošanai (piemēram, siltināt ēku).

SIA "DAEG" ir tiesības izsniegt augstāk minētos energosertifikātus